Informacje o produkcie

MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm

Producent: PRODIG TECH

Dostępność: Towar stale dostępny

Cena: 265,00 zł z VAT

Ilość

MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S  Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm
MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S  Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S  Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S  Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S  Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm MIERNIK SONDA GRUBOŚCI LAKIERU GL-8 S  Z SONDĄ POMIAR DO 2100 µm

Opis produktu

Grubościomierz lakieru GL-8 S jest nowatorskim, jedynym na rynku rozwiązaniem, posiadającym funkcję podpowiadającą (na wyświetlaczu LCD) czy lakier jest oryginalny, za gruby czy może jest szpachla. Zastosowanie i rozwiązanie techniczne tej funkcjonalności zostało zgłoszone do UP RP

Urządzenie oparte jest na nowoczesnym, szybkim procesorze. Do obliczeń grubości wykorzystano algorytmy aproksymacji trzeciego stopnia, co w połączeniu z kilkoma punktami kalibracyjnymi, pozwoliło uzyskać dokładniejsze rezultaty. W porównaniu do prostych rozwiązań opartych na aproksymacji liniowej jest sposobem dokładniejszym.

Miernik posiada sondę na przewodzie z głowicą zawieszoną sprężyście, która skonstruowana jest w ten sposób, że podczas dociskania sondy do badanej powierzchni, "wsuwa" się 2-3 mm. Dzięki temu pomiar staje się dokładniejszy ze względu na bardziej równomierny docisk do badanej powierzchni.

Funkcja ASYSTENT podpowiada oceniającemu samochód czy miał on naprawy blacharsko - lakiernicze. Urządzenie pod tym względem zostało zgłoszone do UP RP.

Gdy funkcja jest włączona, miernik wyświetla na wyświetlaczu podczas dokonywania pomiarów komunikaty informujące o stanie blacharki:
- "CIENKI" - lakier za cienki;
- "LAK OK" - lakier prawidłowy;
- "2xLAK" - druga warstwa lakieru;
- "KIT!" - szpachla;

W/w komunikaty są skrótowe ze względów technicznych (ograniczona liczba znaków na wyświetlaczu). Producent zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości przedziałów podczas unowocześniania przyrządu.

Należy zaznaczyć, że funkcja ASYSTENT ma jedynie pomóc w interpretacji pomiarów, nie może ona być podstawą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy samochód miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Niemniej jednak dużo osób dokonujących ocen samochodów nie wie tak naprawdę co dana grubość lakieru oznacza, dlatego powyższa funkcja ma w tym pomóc. 

Funkcja HOLD jest rozwiązaniem stosowanym w najdroższych miernikach. Pozwala na dokonanie pomiaru i zatrzymanie go, dzięki czemu możemy miernik oddalić od badanej powierzchni i odczytać pomiar. Funkcję HOLD można wyłączyć z poziomu MENU, mamy wtedy możliwość dokonywania pomiaru w sposób ciągły.

Sygnalizacja dźwiękowa przydaje się zwłaszcza podczas dokonywania pomiaru z włączoną funkcją HOLD. Po dokonaniu pomiaru miernik informuje nas o tym fakcie krótkim sygnałem dźwiękowym.

Zasilanie 2x bateria alkaiczna R3 (AAA) "cienkie paluszki". Dzięki zastosowaniu nowoczesnej konstrukcji, miernik ten jest bardzo ekonomiczny. Do jego zasilania wystarczą dwa tzw. "cienkie paluszki" alkaiczne. Czas pracy na takiej baterii sięga nawet kilkunastu godzin ciągłej pracy. Rozwiązanie zasilacza w mierniku zostało zgłoszone do UP RP.

Wbudowane trzy języki. Z poziomu MENU można wybrać jeden z trzech języków: polski, angielski i niemiecki. Możemy dostosować miernik również do innych języków.

Pomiar i wszystkie funkcje przedstawiane są na wyświetlaczu LCD. Rozdzielczość pomiaru wynosi 10µm lub 1µm (w zależności od ustawień w MENU) a zakres pomiarowy od 0µm do 2000µm. Miernik posiada funkcję zerowania (kalibracja) - płytka do zerowania jest w komplecie. Wbudowana pamięć 200 pomiarów pozwala na swobodne przeglądanie pomiarów po wykonanych czynnościach pomiarowych. Pamięć nie ulega skasowaniu po wyłączeniu urządzenia bądź wyciągnięciu baterii. Urządzenie ma wbudowane podświetlanie wyświetlacza włączane przez użytkownika w razie potrzeby. Miernik obsługuje się z poziomu 11-funkcyjnego MENU głównego: Pomiar, Materiał, Pamięć, Wyłącz, Kasowanie pamięci, Zerowanie, Hold, Rozdzielczość, Asystent, LCD LED, Język. Obsługa miernika jest bardzo intuicyjna. Urządzenie jest w całości wyprodukowane w Polsce.

Podstawowe cechy przyrządu: 
- sonda pomiarowa na przewodzie (ok. 80cm), z głowicą zawieszoną sprężyście;
- pomiar na blachach stalowych, stalowych ocynkowanych i aluminiowych;
- rozdzielczość pomiaru: 10µm lub 1µm w zależności od ustawień - użytkownik ma możliwość zmiany rozdzielczości; 
- zakres pomiaru (grubość lakieru): 0µm do 2000µm;
funkcja ASYSTENT;
funkcja HOLD;
sygnalizacja dźwiękowa;
- kalibracja miernika - płytka do zerowania (kalibracji) jest w zestawie;
- podręczna trwała pamięć 200 pomiarów;
- podświetlanie wyświetlacza LCD;
- intuicyjna obsługa za pomocą 12-pozycyjnego MENU;
automatyczne wyłączenie miernika po dłuższej bezczynności;
- zasilanie: dwie baterie alkaiczne R3 (AAA);
- klawiatura poliwęglanowa oparta na mikroprzełącznikach;
- miernik posiada znak CE;
- wysoka jakość urządzenia;
gwarancja 24 miesięcy;
- produkt polski;
- 3 języki (polski, angielski, niemiecki);
 
Wskazania miernika:
Powłoka o grubości do 100 mikronów (um) - cienka powłoka lakierowa. (lakier położony bez podkładu, lub mocno polerowany).
Powłoka o grubości 100 - 200 um - lakier oryginalny.
Powłoka o grubości 200 - 300 um - po naprawach lakierniczych (drugi lakier).
Powłoka o grubości 300 - 520 um - powierzchnie po naprawach blacharskich (szpachla + 2 lakier).
Powłoka o grubości 520 - 750 um - powierzchnia szpachlowana i lakierowana  (ilość szpachli około 0,5 mm).
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator