Informacje o produkcie

INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE;

Dostępność: Chwilowy brak towaru.

Cena: 898,99 zł z VAT

Ilość

INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE;
INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE; INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE; INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE; INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE; INFLATOR 19L -14,9 BAR; RĘCZNY, CERTYFIKAT CE;

Opis produktu

Inflator jest to urządzenie przeznaczone do impulsowego, wstępnego pompowania opon bezdętkowych i osadzenia jej  na feldze w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, terenowych i maszynach rolniczych.
Każdy doświadczony wulkanizator spotkał się w swojej praktyce z sytuacją w której opona założona na felgę nie daje się napompować bo rant opony nie dochodzi do felgi i przez powstałą szczelinę uchodzi pompowane powietrze. W tej sytuacji pomocny jest właśnie inflator, który za pomocą silnego strumienia powietrza wstrzelonego w przestrzeń między oponą a felgą wypełnia nam oponę obsadzając ją na rancie felgi, dzięki czemu można w sposób tradycyjny dopompować montowaną oponę. W związku z tym urządzenie to posiada wszelkie atesty umożliwiające używanie go w warsztacie wulkanizatorskim. Prezentowany inflator został wyposażony w przepełnieniowy zawór bezpieczeństwa, który nie pozwala napełnić go większym ciśnieniem niż zezwala na to wytrzymałość zbiornika. Jego solidna budowa i ergonomia sprawiają, że jest jednym z lepszych tego typu urządzeń na rynku. Inflator posiada dwa zawory: mały zawór wlotowy oraz zawór wypuszczenia powietrza. Zarówno zawór wylotowy, wlotowy jak i manometr (w przeciwieństwie do produktów polskich) zostały umieszczone obok siebie na środkowej części walca jakim jest zbiornik. Takie usytułowanie zabezpiecza manometr i zawór wpuszczeniowy przed uszkodzeniem w trakcie przenoszenia inflatora. Ponadto umieszczenie obok siebie zaworów i manometru ciśnieniowego umożliwia łatwiejszy dostęp i operowanie nimi w czasie pracy. 

Zbiornik tego inflatora jest 19-to litrowy. Z przodu posiada uchwyt, a od spodu dopasowane są podpórki umożliwiające stabilne jego postawienie. Zawór wlotowy został zaopatrzony w standardową końcówkę do szybkozłącza umożliwiającą podpięcie go do instalacji pneumatycznej. Dźwignie zaworów zarówno wlotowego jak i wypuszczenia zostały pokryte antypoślizgową gumą w odmiennych kolorach. Dysza wylotowa tego inflatora został ukształtowana tak aby wystrzeliwany strumień powietrza rozchodził się wachlarzowato dopasowując się do szczeliny między oponą a rantem felgi. W celu łatwiejszego operowania tym narzędziem na końcu dyszy znajduje się wspornik (wsparcie na rancie felgi). Cała dysza ma możliwość regulacji (obrót o 360 stopni), która blokowana jest pierścieniem kontrującym. System ten pozwala na jak najlepsze ustawienie dyszy względem opony bez konieczności manewrowania całym inflatorem. Manometr ciśnienia sprężonego powietrza w zbiorniku znajduje się obok zaworu wlotowego co ułatwia jego podgląd podczas napełniania zbiornika. Narzędzie pokryte zostało grubą warstwą powłoki antykorozyjnej. Na urządzeniu znajduje się tabliczka znamionowa potwierdzająca posiadanie certyfikatu CE oraz numer seryjny.

Gwarancja producenta 24 miesiące.


Dane techniczne:

·         Pojemność zbiornika: 19 l

·         maksymalne dopuszczalne ciśnienie: 14,9 bar

·         Zawór bezpieczeństwa: 10,4 bar

·         Średnica końcówki przyłącza zasilającego: 1/4 "

·         Średnica końcówki przyłącza wychodzącego: 1 1/2 "

·         Temperatura pracy: -29°C do 150°C

·         Waga: 12 kg

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator