Informacje o produkcie

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025

Dostępność: Towar stale dostępny

Cena: 189,42 zł z VAT

Ilość

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025
PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025 PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025 PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025 PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025 PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025 PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ ANI Z HOMOLOGACJĄ 2025

Opis produktu

Oferowany przez nas pistolet do pompowania jest produkcji znanej włoskiej firmy ANI cechującej się wysoką jakością wykonania swoich produktów.

Do pistoletu dołączona jest deklaracja zgodności z dyrektywami unijnymi i posiada on na korpusie nabite stosowne konieczne oznaczenia wykonanej homologacji pierwotnej. Tym samym spełnia on wymogi stawiane przez Polskie Okręgowe Urzędy Miar tego typu urządzeniom (czyli tzw. Świadectwo homologacji pierwotnej). Dlatego też pistolet ten może być stosowany (bez dodatkowych badań i pomiarów w tym urzędzie) w serwisach ogumienia, Stacjach Kontroli Pojazdów i stacjach benzynowych itp..

Homologacja ta ważna jest 2 lata czyli do końca roku 2025 (31 grudzień).

Prezentowane urządzenie posiada solidny metalowy korpus zabezpieczony galwanicznie, czytelny manometr firmy WIKA, oraz zbrojony elastyczny gumowy wężyk zaopatrzony w metalową końcówkę zaciskową. Wpuszczanie powietrza do pompowanego koła jest sterowane za pomocą dźwigni, natomiast upuszczanie za pomocą gumowego przycisku umieszczonego na boku korpusu .Pistolet przyłączany jest do układu pneumatycznego za pośrednictwem standardowego popularnego wtyku do szybkozłącza wkręconego w rączkę. Korpus urządzenia ma uchwyt na wieszak ułatwiający odwieszanie pistoletu. Manometr został zaopatrzony w skalę wyrażoną w barach. Cały manometr osłonięty jest grubą karbowaną gumą wystającą ponad powierzchnie szybki, chroniącą go przed ewentualnym wstrząsami i uderzeniami. Z uwagi na posiadaną homologację gwint manometru jest zaplombowany. Wężyk tego pistoletu jest długości 40 cm a końcówka do pompowania jak i gwint do mocowania jest zakuty.

Parametry techniczne:

  • Zakres pomiaru 0-10 bar
  • Dokładność jednostki: 0,1 bar
  • Waga: 0,37 kg

Wymiary:

  • Średnica wskaźnika 6 cm
  • Długość wężyka: 40 cm
  • Długość korpusu wraz z końcówką do szybkozłącza: 16,5 cm

Do pistoletu dodana jest deklaracja zgodności i instrukcja obsługi w języku polskim.

Importerem pistoletów jest firma Adler i taka informacja będzie na pudełku ale pistolet jest produkcji firmy ANI z manometrem WIKA. Oznaczenia są na samym pistolecie i manometrze.

Informacja dotycząca posiadanej homologacji (równoznaczne z tzw. legalizacją)

Na rączce i na plombie jest w sześciokącie nabita liczba 23. Jest to najważniejsze w przypadku kontroli urzędu. Liczba 23 oznacza rok wydania homologacji i według dyrektywy, homologacja tak jest ważna pełne dwa lata, od roku wydania homologacji. Data która widnieje na dołączonej odbitce "deklaracji zgodności metrologicznej" , jest datą kiedy firma ANI z Włoch przeprowadziła badania pistoletu w celu nadania homologacji. Z tych dokumentów wynika że firma ANI przeprowadziła badania "weryfikacja pierwotna" i pistolet spełnia normy  wynikające z dekretu MISE nr 455 z 28/06/2022. Czyli jak pistolet który sprzedajemy ma datę produkcji z 2023 (sześciokąt nabity na plombie i na rączce z liczbą 23), ma homologację bo firma wtedy miała prawo do produkcji takich pistoletów i ma homologację ważna przez dwa pełne lata, czyli w tym przypadku do końca roku 2025. Jeśli po tym terminie Państwo będziecie chcieli użytkować ten pistolet dalej w serwisie wulkanizacyjnym, samochodowym lub na stacji kontroli pojazdów to pistolet należy oddać na ponowną kontrolę już do urzędu miar, który go sprawdzi i jeśli wszystkie parametry dalej będą w normie, to wyda kolejne zezwolenie na użytkowanie tzw. legalizację na kolejne dwa lata. Homologowane urządzenia produkują firmy posiadające ważne świadectwo i jest to produkt nowy, Legalizację wydaje urząd miar po sprawdzeniu konkretnego modelu pistoletu który nie miał homologacji producenta lub jego homologacja lub już kolejna legalizacja straciła ważność. Czyli podsumowując pistolet który prezentujemy ma homologację do końca 2025 roku i jest dopuszczony do tego czasu do użytkowania na stacjach kontroli pojazdów, serwisach wulkanizacji i mechaniki samochodowej i wszędzie tam gdzie tego typu urządzenia mają mieć homologacje lub legalizację (tożsame).

Pistolet spełnia i jest zgodny z rozporządzeniem Dyrektywy dla maszyn(DYREKTYWA2006//42/WE)

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator